O przedszkolu

Serdecznie witamy na stronie pierwszego w Tarnowie Przedszkola Montessori. Nasza placówka to społeczność ludzi, którzy swoją codzienną pracą, pragną służyć dzieciom. To miejsce, w którym dzieci, ich potrzeby rozwojowe, psychiczne i intelektualne odgrywają kluczową rolę w procesie uczenia się.

Drogowskazem jest dla nas pedagogika Marii Montessori, która odnosi się z wielkim szacunkiem do pracy jaką musi wykonać dziecko w procesie dorastania. ?Pomóż mi zrobić to samodzielnie? ? te słowa, które stały się mottem Montessori, są dla nas wskazówką, jak należy wspierać dzieci w ich rozwoju, tak, aby mogły wyrosnąć na szczęśliwych, pewnych siebie, ciekawych świata ludzi, którzy pozostając sobą, są świetnie przygotowani do życia.

Posiadamy wpis do ewidencji szkół i placówej niepublicznych prowadzonej przez Gminę Miasta Tarnowa (nr 31/2017 z dnia 31 sierpnia 2017 r.).

Realizujemy podstawę programową, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej

Zobacz rozporządzenie

Nasze wartości:

BĄDŹ DOBRY ? dla ludzi, dla zwierząt, dla roślin, dla świata.

BĄDŹ KREATYWNY ? szukaj twórczych rozwiązań, twórz tak, jak czujesz; wszystkie pomysły są świetne, bo są Twoje.

BĄDŹ POMOCNY ? rozglądaj się, czy nie możesz sprawić radości swoim wsparciem.

BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY ? za innych i za siebie, za swoje decyzje i działania, które mogą zmienić świat.

BĄDŹ OTWARTY ? na świat, na ludzi i nowe rozwiązania.

BĄDŹ ODWAŻNY ? w prezentowaniu swoich poglądów i spełnianiu marzeń.

BĄDŹ UCZCIWY ? szanuj pracę innych, bądź lojalny, bo budowanie dobrych relacji, rodzi akceptację, bliskość i szacunek.

BĄDŹ SZCZĘŚLIWY ? dorastaj w zamiłowaniu do porządku, w kontakcie z rzeczywistością, a nie jej wyobrażeniem. Bez negatywnego współzawodnictwa, w poczuciu własnej wartości, niezależnie od kar, nagród i oceny innych.

BĄDŹ TOLERANCYJNY ? dla odmienności kulturowej, religijnej i narodowościowej, dla indywidualności każdego człowieka.

BĄDŹ CIEKAWY ŚWIATA ? doświadczaj, nie przestawaj odkrywać tych wielkich i tych małych rzeczy. Zachwyć się tym, co Cię otacza.

BĄDŹ SOBĄ ? samodzielnie dokonuj wyborów, słuchaj innych, ale nie ulegaj ich wpływom, jeśli są niezgodne z Twoimi przekonaniami.

BĄDŹ? MONTESSORI.

Plan dnia:

Schodzenie się dzieci do przedszkola

8:30 - 11:00

śniadanie, praca własna z pomocami Montessori

11:00 - 11:30

Spotkanie w kręgu (rozmowa o bieżących wydarzeniach, grupowe zajęcia dydaktyczne)

11:30 - 12:30

Wyjście na spacer

12:30 - 13:00

Wspólny obiad

13:00 - 13:30

Odpoczynek

13:30 - 14:30

Język angielski/gimnastyka korekcyjna

14:30 - 14.45

Podwieczorek

Swobodna aktywność/zajęcia dodatkowe, rozchodzenie się dzieci.