Nasza kadra

Założycielami Tarnowskiego Przedszkola Montessori są osoby z dużym doświadczeniem pedagogicznym i pasją,
posiadające pełne kwalifikacje do prowadzenia placówek edukacyjnych.

Nasi nauczyciele to osoby z wyższym wykształceniem pedagogicznym, osoby kompetentne i - co najważniejsze są to ludzie kochający pracę z dziećmi,
podążający za nimi, odpowiadający na ich potrzeby i zainteresowania. W każdej klasie pracuje dwóch nauczycieli oraz pomoc nauczyciela.

Katarzyna Zielińska-Borowiec

Założycielka i dyrektor przedszkola. Wierzy, że metoda Montessori daje Dzieciom to,
co najpiękniejsze – zaufanie i wiarę w ich naturalny potencjał. Prowadząc tarnowską placówką kieruje się pierwszym i najważniejszym zdaniem „Podążaj za dzieckiem”.

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

Patrycja Wolak

Nauczyciel wychowawca - kobieta do zadań specjalnych, która ze wszystkim sobie poradzi. Pierwszy nauczyciel w naszym przedszkolu. Ma poczucie humoru i świetny kontakt z dziećmi. Pełna artystycznych i kulinarnych pasji, które realizuje wspólnie z wychowankami.  Ciągle poszukuje nowych możliwości i nie daje się wcisnąć w utarte schematy.

Absolwenta Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (kierunek: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna nauczycielska kwalifikacyjna oraz edukacja dla bezpieczeństwa i wiedza o społeczeństwie).

Natalia Gurgul

nauczyciel wychowawca – wielbicielka i orędowniczka NVC. Dusza artystki, która łączy pracę zawodową, opiekę nad trójką dzieci oraz roczny kurs Montessori! Jak to robi? Nadal nie wiemy.

Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego (kierunek grafika komputerowa i warsztatowa), Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru i Szycia w Krakowie oraz Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej (kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną). Słuchaczka dwusemestralnego programu Wczesnej Edukacji Montessori z międzynarodową akredytacją MACTE, prowadzonego przez Polski Instytut Montessori.

Klaudia Szczerba

nauczyciel wspomagający - młoda i ambitna. Zaczynała u nas praktyki studenckie, planowała pracę w szkole, ale każdy od razu wiedział, że jej miejsce jest w przedszkolu Montessori. Dzieci pokochały ją od pierwszego wejrzenia.

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z nauczaniem języka obcego). Słuchaczka dwusemestralnego programu Wczesnej Edukacji Montessori z międzynarodową akredytacją MACTE, prowadzonego przez Polski Instytut Montessori.

Joanna Bąk

Pomoc w przedszkolu - dobra duszyczka tego miejsca. Zawsze pierwsza, gdy trzeba przytulić i pocieszyć. W przedszkolu dba o porządek i obsługuje posiłki..

Monika Brożek

Nauczyciel wychowawca i nauczyciel języka angielskiego - jeden z filarów naszego przedszkola. Strażnik zasad. Dusza dwudziestolatki w ciele dojrzałej kobiety. Swoją pozytywną energią zaraża nas wszystkich.

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach (kierunek pedagogika – nauczanie początkowe), Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Ostrowcu Świętokrzyskim (specjalność język angielski), Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (kierunek filologia angielska) i dwusemestralnego kursu Wczesnej Edukacji Montessori z międzynarodową akredytacją MACTE, prowadzonego przez Polski Instytut Montessori.

Karolina Różowska

Nauczyciel wspomagający - człowiek energia. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Zaraziła się metodą i nie zamierza się leczyć. Można z nią góry przenosić.

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (kierunek wychowanie fizyczne – gimnastyka korekcyjna), Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Tarnowie (kierunek wychowanie fizyczne) oraz Tarnowskiej szkoły Wyższej (kierunek edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z programowaniem). Słuchaczka dwusemestralnego programu Wczesnej Edukacji Montessori z międzynarodową akredytacją MACTE, prowadzonego przez Polski Instytut Montessori.

Justyna Śliwa

pomoc nauczyciela - idealny przykład na to, że to kim będziemy zależy tylko od nas samych. Nieoceniona pomoc z wiecznym uśmiechem na twarzy.